Ministranci muszą mieć komże

kamieniarstwo warszawa

Nie tylko ksiądz musi być odpowiednio ubrany podczas sprawowania mszy świętej. Odpowiedni i godny strój odnosi się także do całej służby liturgicznej, a więc do ministrantów i lektorów, którzy mają posługiwać przy ołtarzu.

Dlatego też posiadają oni odpowiednie, jednakowe stroje, które zawsze powinny być czyste i w dobrym stanie, tylko wówczas będą oni swoim strojem pokazywali powagę całej sytuacji.

Ministranci też mają ubiór dopasowany do wydarzeń liturgicznych

Warto wiedzieć, że każdy ministrant ma swój strój do służenia przy ołtarzu, o który musi dbać i o którym zawsze musi pamiętać.

Dlatego też, tak ważne jest to, aby komża była odpowiednio do niego dobrana, tak aby nie była mu za mała, ani nie była za duża. Co więcej, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że tak jak ksiądz ma ornaty w różnych kolorach, tak też ministranci mają kołnierze przy komżach w różnych kolorach, które zawsze są odpowiednie z tymi kolorami, jakie na ornacie ma ksiądz.

Takie kołnierze bardzo łatwo się zakłada, jednak także o nie, należy odpowiednio dbać, aby były czyste i nie uszkodzone. Jedynie lektorzy zawsze mają założone białe alby, przepasane białym sznurkiem, a na szyi mają założony krzyż, to ich wyróżnia i od razu wskazuje ich funkcję.

Jednak trzeba wiedzieć, że także oni muszą dbać o swój strój, tak aby był nie tylko czysty, ale także żeby nie był wygnieciony. Jeżeli nasz syn ma być ministrantem, albo lektorem, to koniecznie trzeba się dowiedzieć, jaki strój powinien mieć i co powinniśmy mu kupić.

Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że w godny sposób będzie podchodził do sprawowania tej funkcji, a to także będzie się przekładało na inne aspekty z jego życia. Dlatego warto o to dbać już od małego.

https://exeller.be/kategoria-produktu/grochowe https://korpax.pl/oferta/armatura-spozywcza/zlaczki/