Nie bądź smutasem

Rozmowa kwalifikacyjna to wielki stres. Niemniej jednak warto być na niej sobą i pokazać swoje najlepsze cechy. Jednym z podstawowych błędów aplikujących kandydatów jest niesamowita powaga i nienaturalne przygnębienie i smutek podczas rozmowy wstępnej. Większość z nas zarówno po jednej jak i drugiej stronie rekrutacji nie lubi smutasów.

Nikt nie lubi narzekania i marudzącej postawy. Warto zatem przećwiczyć sobie w lustrze sposób mówienia i gestykulacji, tak aby nie zapędzić się w ślepy zaułek strachu i smutku. Osoby, które podczas rozmowy są przygnębione, uchodzą za niezadowolone, nieszczęśliwe, narzekające oraz które mają mało życia i energii w sobie. Nie jest to dobrze postrzegane, gdyż zazwyczaj pracodawca liczy na świeżą i nową energię bijącą od nowych pracowników, którzy mają zarażać nią wszystkich dookoła a nie się umartwiać.

Dlatego jeśli z natury jesteśmy powściągliwi w okazywaniu radości to chociaż na te kilkadziesiąt minut zróbmy wyjątek i wyciągnijmy z siebie odrobinę uśmiechu czy pozytywnych emocji.

automatyka do bram