Nie lubimy cwaniaków

Warto podczas rozmowy wstępnej w sprawie pracy zrobić wrażenie pewnego siebie i twardo stąpającego człowieka. Do duża zaleta jeżeli potrafimy tak właśnie się zachować w sytuacji tak bardzo stresującej jaką jest rozmowa kwalifikacyjna.

Niektórzy jednak mają jeszcze dalej idącą wiarę we własne możliwości. Niestety czasami bywa tak, że przeobraża się ona w niemile widziane i nielubiane wręcz cwaniactwo.

Postawa taka nie tylko zniechęca prowadzącego rozmowę, ale prowokuje wręcz do przysłowiowego „sprowadzenia na ziemię” zbyt szalejącego kandydata. Pozycja cwaniaka dodatkowo budzi wrażenie niegodnego zaufania, ślizgającego się i wymigującego się z obowiązków a także leniwego.

Kandydat, który cwaniakuje już podczas rozmowy o pracę może też nie być potraktowany poważnie. Co innego jeśli takie zachowanie wynika ze stresu czy błędnego przekonania.

Jeżeli aplikant jest w stanie nad tym pracować i wykazuje chęć zmiany na korzyść firmy taką szansę na pracę może otrzymać. Dlatego warto być nieco skromniejszym aniżeli zrobić z siebie pajaca.

www.wirusopryszczki.pl