Zaskoczenie

Rozmowa o pracę zazwyczaj rozpoczyna się chwilowym budowaniem atmosfery, po czym rozmówca przechodzi do pytań. Zestaw pytań powinien być raczej standardowy i na długo przed rozmową możemy sobie je odnaleźć na przykład w Internecie. T o daje nam możliwość przygotowania sobie odpowiedzi na nie, co może zaowocować nam pozytywnie podczas rozmowy. Nie będziemy potrzebowali długiego czasu do namysłu, użyjemy już wcześniej przećwiczonych, odpowiednich słów, a także będziemy pewniejsi siebie w wypowiedziach.

Warto także zabezpieczyć się wcześniej układając sobie odpowiedzi na pytania mniej standardowe albo takie, które wymagają obszerniejszych odpowiedzi. Mogą to być pytania o pasje, hobby czy formy spędzania wolnego czasu. Nie bez powodu pracodawcy pytają o takie rzeczy. Lubią wiedzieć coś bardziej osobistego a zarazem często podziwiają osoby, które mają zainteresowania poza pracą.

Nie dajmy się zatem zaskoczyć podczas rozmowy, bo pod wpływem stresu będziemy mieli niestety takie zakłopotanie dosłownie wypisane na twarzy.

http://uni-kat.pl/ psychoterapia.ealergie.com.pl