Nie lubimy cwaniaków
Warto podczas rozmowy wstępnej w sprawie pracy zrobić wrażenie pewnego siebie i twardo stąpającego człowieka. Do duża zaleta jeżeli potrafimy tak właśnie się zachować w sytuacji tak bardzo stresującej jaką jest rozmowa kwalifikacyjna.
Niektórzy jednak mają jeszcze dalej idącą wiarę we własne możliwości. Niestety czasami bywa tak, że przeobraża się ona w niemile widziane i nielubiane wręcz cwaniactwo.
Postawa taka nie tylko zniechęca prowadzącego rozmowę, ale prowokuje wręcz do przysłowiowego „sprowadzenia na ziemię” zbyt szalejącego kandydata. Pozycja cwaniaka dodatkowo budzi wrażenie niegodnego zaufania, ślizgającego się i wymigującego się z obowiązków a także leniwego.
Kandydat, który cwaniakuje już podczas rozmowy o pracę może też nie być potraktowany poważnie. Co innego jeśli takie zachowanie wynika ze stresu czy błędnego przekonania.
Jeżeli aplikant jest w stanie nad tym pracować i wykazuje chęć zmiany na korzyść firmy taką szansę na pracę może otrzymać. Dlatego warto być nieco skromniejszym aniżeli zrobić z siebie pajaca.
wyroby hutnicze
Polecane artykuły
Praca w herbaciarni
W miejscach, takich jak herbaciarnia, zwykle unosi się bardzo przyjemny aromat, który zachęca klientów, by pozostali w nich jak najdłużej. Nie da się ukryć, że wspaniały zapach przyciąga również ludzi, mających się znaleźć po drugiej stronie – przyszłych ekspedientów. Jako że sklepy, oferujące he
Skupienie i aktywne słuchanie
Niełatwo podczas rozmowy o pracę zachować zimną krew. Warto jednak się w miarę możliwości uspokoić i skupić na zadawanych pytaniach i rzeczowo na nie odpowiadać. Skupienie i aktywne słuchanie bowiem to nie tylko cecha jaka powinna charakteryzować osobę przeprowadzającą rekrutację. Ważne też aby kan