Zbyt duża euforia podczas rozmowy
Bardzo dobrze, jeśli kandydat na nowe stanowisko w firmie ma dużo świeżej i pozytywnej energii. To pozytywnie wpływa na jego odbiór podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Należy jednak jak we wszystkim zachować pewien umiar. Kandydat, który zbyt mocno się emocjonuje, podnosi głos, wchodzi rozmówcy w zdanie czy też energicznie wymachuje rękoma w napływie fascynacji może nie być dobrze oceniony.
Robi wtedy wrażenie nadpobudliwego, łatwo emocjonującego się oraz nie do końca zrównoważonego. To sygnał dla osoby przeprowadzającej rozmowę, że trzeba do tego aspiranta podejść z dystansem i dozą nieufności. Warto zatem, jeśli mamy ku temu skłonności skutecznie wyciszyć się przez rozmową i skupić się na przyjęciu zrównoważonej i spokojniejszej postawy. To może uratować sytuację i wyrobić wrażenie bardziej pozytywne aniżeli roztrzepanego narwańca.
Ważne, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie, dostać posadę i móc udowodnić swoje prawdziwe umiejętności, mimo niektórych wad jakie posiadamy.
odkuwka swobodnie kuta
Polecane artykuły
Praca w herbaciarni
W miejscach, takich jak herbaciarnia, zwykle unosi się bardzo przyjemny aromat, który zachęca klientów, by pozostali w nich jak najdłużej. Nie da się ukryć, że wspaniały zapach przyciąga również ludzi, mających się znaleźć po drugiej stronie – przyszłych ekspedientów. Jako że sklepy, oferujące he
Skupienie i aktywne słuchanie
Niełatwo podczas rozmowy o pracę zachować zimną krew. Warto jednak się w miarę możliwości uspokoić i skupić na zadawanych pytaniach i rzeczowo na nie odpowiadać. Skupienie i aktywne słuchanie bowiem to nie tylko cecha jaka powinna charakteryzować osobę przeprowadzającą rekrutację. Ważne też aby kan