Dostępy do folderów

Większość użytkowników komputera używa ogólnodostępnych folderów systemowych takich jak np. Moja muzyka, Moje obrazy czy Moje dokumenty. Umieszczanie w nich plików jest wygodne, a dostęp do tych folderów jest szybki i łatwy.

Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli masz zamiar w folderach tych przechowywać ważne dokumenty powinieneś pomyśleć nad ich dodatkowym zabezpieczeniem. Jeśli z komputera korzysta kilku użytkowników, a nie posiadają oni oddzielnych kont i uprawnień do nich jest to równoznaczne z tym, że wszyscy mają taki sam dostęp do danych zapisanych na dysku. Dlatego też, jeżeli wśród tych danych są takie, do których tylko ty chcesz mieć dostęp, pomyśl nad dodatkowymi zabezpieczeniami.

Pierwsze proste, ale nie zawsze wystarczające rozwiązanie to zmiana lokalizacji tych plików. Zrezygnuj ze standardowego miejsca jak np. Moje dokumenty i ukryj swoje dane gdzieś głębiej, na innym dysku, w kilku folderach.

Bezpieczniejsze jest jednak np. utworzenie hasła do konkretnego folderu. Wówczas tylko ci, którzy będą je znali będą mogli przeglądać zawartość chronionego folderu.

do szkła specjalistyczne ssawki ssawki do szkła sprzedaż ssawek do szkła www.pokonacgielde.pl