Informatyk, który tworzył popkulturę

Chyba każdy z nas słyszał choć raz nazwisko Steve’a Jobsa – założyciela firmy Apple, który uznawany był nie tylko za wielkiego biznesmena, ale także za wizjonera. Dziś możemy mówić, że swoją pracą i pasją wniósł nie tylko wielki wkład w branży technologicznej, ale także w dużej mierze przyczynił się do rozwoju popkultury. Współcześnie nadgryzione jabłuszko, symbol Apple, jest czymś więcej niż tylko logo firmy.

Nie da się ukryć, że posiadanie sprzętu z charakterystycznym znakiem wiązane jest z czymś więcej, niż przywiązaniem do określonej firmy i jej rozwiązań technologicznych. Ma być odzwierciedleniem stylu życia, a także świadczyć o wyznawanych przez użytkownika wartościach. Jabłuszko Apple można uznać dziś za jeden z wielu elementów popkultury.

Jest to symbol rozpoznawany na całym świecie, w prosty sposób przekraczający granice językowe. Ma oznaczać chęć wyniesienia się ponad to, co masowe i powszechnie uznawane za dobre. „Wyznawcy” Apple w pewien sposób oddają Steve’owi Jobsowi hołd, podziwiając jego wizjonerstwo, oryginalne pomysły i chcąc ruszać w jego ślady.

Co więcej, o założycielu Apple powstają dziś książki i filmy, które stają się swoistym „przewodnikiem” i motywacją do działania dla wielu ludzi.

taśma dwustronnie klejąca https://corradolaser.pl/ciecie-laserem-krakow.html