Naukowiec kochany przez popkulturę

Popkultura najczęściej kojarzona jest z gwiazdami muzycznymi, panującą modą czy wytworami kinematografii. Mogłoby się wydawać, że w jej obszarze wsławić mogą się tylko te osoby, które w swoim życiu są niezaprzeczalnie „pop” – swobodni, odważni i gotowi na eksperymenty.

Okazuje się, że twórcy popkulturowych przekazów takie właśnie cechy przypisują Nikoli Tesli, a co za tym idzie – chętnie wykorzystują jego postać w swoich materiałach. Jest to jeden z nielicznych naukowców, którego postać możemy spotkać naprawdę na wielu polach.

Chętnie wspominany jest zarówno w filmach, jak i serialach czy bajkach. Czasami staje się głównym bohaterem przekazu, innym zaś razem jest zaledwie wspominany, na przykład poprzez pojawienie się wizerunku Tesli na obrazie w domu szalonego naukowca.

Nie sposób pominąć także fakt, że jego postać chętnie wykorzystywana jest też w literaturze. O istnieniu Nikoli Tesli nie zapomnieli również informatycy.

Postać ta nad wyraz często pojawia się w popularnych grach, zarówno tych komputerowych, jak i przeznaczonych na konsolę. Może to oznaczać, że Tesla, wbrew swojemu burzliwemu życiorysowi, stał się swojego rodzaju idolem.

Często pomijany w kwestiach naukowych, okazuje się być istotnym elementem współczesnej popkultury.

http://ewpa-sklep.pl/category/bomag