Pamiętaj o wylogowaniu

Używając komputera w domu, zazwyczaj z wygody, użytkownicy nie wylogowują się z kont, których często używają. Kiedy jednak korzystasz z komputera publicznego, np. w bibliotece czy kafejce internetowej pamiętaj o tym, by zawsze wylogować się ze wszystkich kont, z których korzystałeś.

W takich miejscach zwracaj też uwagę na to, by nie zapisywać w przeglądarkach haseł i loginów.Jeżeli wybierzesz opcję zapamiętania hasła (czyli automatycznego logowania) lub nie wylogujesz się w ogóle z konta, z którego korzystałeś na publicznym komputerze, może to mieć dla ciebie przykre konsekwencje. Przy odrobinie szczęście kolejny klient po prostu wyloguje poprzedniego użytkownika i zajmie się swoimi sprawami, może jednak okazać się, że ktoś w perfidny sposób wykorzysta dostęp do Twojego konta.

Przejrzenie Twoich wiadomości ze skrytki pocztowej czy prześledzenie profili na portalach społecznościowych nie jest wcale najgorszą opcją. Dostęp do Twojego konta to jednocześnie dostęp do Twoich danych osobowych: imię, nazwisko, adres, numer telefonu czy data urodzenia. To właściwie cały komplet informacji, którego potrzebuje potencjalny oszust.

http://uni-kat.pl/ http://www.viavac.com/pl/component/content/article/23-frontpage/1-welcome.html