Plusy i minusy książek do nauki programowania

Jeżeli chcesz zacząć przy­godę z branżą informatyczną pier­wszą twoją decyzją będzie wybór języka programowa­nia. Ucząc się programowania z książek musisz pamiętać, że są one nośnikiem przede wszystkim wiedzy teoretycznej i dla każdego języka znajdziesz osobny tytuł. Zdecyduj się na jeden – będzie ci łatwiej zacząć.

Nauka z książki jest dobrą opcją dla osób, które lubią uczyć się w ciszy i same rozwiązywać nurtujące ich zagadnienia. Dużym plusem książki jest również stosunkowo niska cena i ogólna dostępność w księgarniach. Osobom, które dobrze znają języki obce, polecamy książki na przykład w języku angielskim – na Zachodzie branża informatyczna rozwija się o wiele szybciej niż w Polsce.

Minusem takiej nauki jest oczywiście to, że jesteś zdany tylko na siebie – nikt nie odpowie na twoje pytania. Problemem może być również motywacja. Po całym dniu w pracy lub szkole potrzeba bardzo dużo samozaparcia, aby wieczorem usiąść i przyswajać dość skomplikowaną wiedzę z programowania.

Poza tym programiści zarzucają książkom nudę – przepisywanie kodów i uczenie się ich na pamięć – nie jest według nich efektywnym sposobem nauki.

zbiorniki na deszczówkę krosno www.plywalniakapry.pruszkow.pl