Czy popkultura jest pozytywnym zjawiskiem?

Czy popkultura jest pozytywnym zjawiskiem?

Każdy z nas już nieraz spotkał się z pojęciem popkultury. Termin ten nadzwyczaj często traktowany jest jako zamiennik „kultury masowej”.

Jeśli jednak zastanowimy się głębiej nad znaczeniem obydwóch wymienionych pojęć, możemy odkryć, że każdy z nich ma zgoła inny wydźwięk, a przez to wywołuje w naszych umysłach znacznie bardziej pozytywne znaczenia. Dlaczego tak się dzieje? Co w rzeczywistości kryje się pod tymi dwoma terminami? Popkultura odnosi się do znacznie szerszego kręgu zjawisk niż kultura masowa.

Nie zawiera w sobie tylko i wyłącznie kultury budowanej w oparciu o przekazy medialne, jak ma to miejsce właśnie w kulturze masowej. Obejmuje także sposoby spędzania wolnego czasu oraz style ubierania.

Jej elementem stają się takie kwestie jak reklama, architektura czy wyposażenie mieszkań. Co ciekawe, w popkulturze mogą zawierać się również wygląd oraz jakość urządzeń codziennego użytku.

Najważniejszym elementem popkultury jest to, że ma być właśnie „pop”. Wszystko, czego dotyczy w mniej lub bardziej pośredni sposób powinno cechować się swobodą i lekkością.

Ważne jest również, by dokładnie wszystko, co tylko jest z nią związane, stało się popularne.

impreza firmowa film
odkuwki stalowe