Samotność w sieci, czyli technologie informacyjne w popkulturze
Na przestrzeni ostatnich lat przyzwyczailiśmy się to faktu, że komputery i szeroko pojmowane technologie informacyjne stały się swoistym elementem popkultury. Nikogo nie dziwią informacje o zaawansowanych technologicznie sprzętach, pojawiające się w serialach o geekach, filmach i powieściach fantasy czy thrillerach.
Jednak czy informatyka może odegrać także rolę w bardziej romantycznych wytworach popkultury? Okazuje się, że jest to możliwe. Jednym z przykładów takiej sytuacji jest dzieło Janusza Leona Wiśniewskiego „Samotność w sieci”.
Tam właśnie, w związku rodzącym się pomiędzy dwojgiem ludzi, kluczową rolę odgrywa obecność komputera oraz Internetu. Choć coraz częściej piętnujemy emocje wyrażane w sposób komputerowy, taki sposób przedstawienia rzeczywistości można uznać za wyjątkowo adekwatny dla specyfiki naszych czasów.
Dzięki „Samotności w sieci” zyskujemy zupełnie nowy obraz informatyki, która staje się pomostem między dwojgiem ludzi. Warto pamiętać, że w tym przypadku komputer i Internet pełnią też kluczową rolę w związku – dostęp do technologii, lub jego brak, w pewnym stopniu decyduje o tym, jak wygląda ich wzajemny kontakt, a co za tym idzie – jak potoczą się ich losy.
producent kabli
Polecane artykuły
Praca w herbaciarni
W miejscach, takich jak herbaciarnia, zwykle unosi się bardzo przyjemny aromat, który zachęca klientów, by pozostali w nich jak najdłużej. Nie da się ukryć, że wspaniały zapach przyciąga również ludzi, mających się znaleźć po drugiej stronie – przyszłych ekspedientów. Jako że sklepy, oferujące he
Skupienie i aktywne słuchanie
Niełatwo podczas rozmowy o pracę zachować zimną krew. Warto jednak się w miarę możliwości uspokoić i skupić na zadawanych pytaniach i rzeczowo na nie odpowiadać. Skupienie i aktywne słuchanie bowiem to nie tylko cecha jaka powinna charakteryzować osobę przeprowadzającą rekrutację. Ważne też aby kan