Co to jest SPAM?

Niemal każdy z nas posiada na swoim koncie poczty elektronicznej folder przeznaczony na tak zwany SPAM. Nie wszyscy jednak wiedzą, co to oznacza.

Jest to nic innego jak niechciane, niepotrzebne i nic nie znaczące wiadomości. Warto jednak wiedzieć, że przesyłana informacja, aby zostać zaliczona do tej właśnie grupy, musi spełniać określone warunki.

Przede wszystkim treść wiadomości zakwalifikowanej jako SPAM jest całkowicie niezależna od tożsamości odbiorcy. Adresaci nie muszą mieć wspólnych cech demograficznych ani zainteresowań, mogą pochodzić z kompletnie różnych miejsc na świecie.

Właśnie dlatego kolejną cechą przypisywaną tego typu informacjom jest masowość ich wysyłania. Nadawca wiadomości SPAM nie uzyskuje przed ich wysłaniem odpowiedniej zgody, pozwalającej na dostarczanie niezamówionych treści handlowych.

Zakłada również, że korzyści z powodu ich przesłania poniesione przez odbiorcę będą większe niż te uzyskane przez odbiorcę. Ciekawostką jest, że korespodencja SPAM stanowi obecnie blisko siedemdziesiąt procent wszystkich wiadomości wysyłanych drogą elektroniczną.

Personalizowane naklejki https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/19-personalizowane-naklejki-i-etykiety Drukarnia profesjonalne call center jako sprzedaż i wsparcie sprzedaży i telemarketing