SPAM nie tylko na e-mail

www.semsacja.pl

Możliwość założenia folderu SPAM pojawia się w niemal każdej poczcie elektronicznej. Właśnie dlatego kojarzymy te niechciane, niepotrzebne, masowo wysyłane wiadomości przede wszystkim z korespondencją e-mailową. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyna możliwa droga dla przesyłania tych powszechnie nielubianych treści reklamowych.

SPAM często otrzymujemy również bezpośrednio na nasze telefony komórkowe, w postaci krótkich wiadomości tekstowych, popularnie nazywanych SMS-ami. Zawierają zwykle treści o wygranych w konkursach, w których nigdy nie braliśmy udziału. Pojawiają się w nich również informacje o usługach wróżbitów, którzy widzą w naszym otoczeniu czyhające niebezpieczeństwo.

Każda informacja reklamująca jakąś usługę, jeśli wcześniej nie wyraziliśmy zgody na jej otrzymanie, może zostać śmiało zaliczona do SPAM-u. Popularną formą rozsyłania zbędnych wiadomości (czynność potocznie nazywana spamowaniem) jest także dostarczanie ich za pomocą internetowych komunikatorów. Możemy wśród nich znaleźć takie programy jak Gadu-Gadu czy ICQ.

SPAM przesyłany pocztą tradycyjną nie jest zbyt popularny, przede wszystkim ze względu na koszt jego wysyłki.

Etykiety ostrzegawcze https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/37-papierowe-etykiety-ostrzegawcze Drukarnia Booklet where to buy solutions