SPAM nie tylko na e-mail

Możliwość założenia folderu SPAM pojawia się w niemal każdej poczcie elektronicznej. Właśnie dlatego kojarzymy te niechciane, niepotrzebne, masowo wysyłane wiadomości przede wszystkim z korespondencją e-mailową. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyna możliwa droga dla przesyłania tych powszechnie nielubianych treści reklamowych.

SPAM często otrzymujemy również bezpośrednio na nasze telefony komórkowe, w postaci krótkich wiadomości tekstowych, popularnie nazywanych SMS-ami. Zawierają zwykle treści o wygranych w konkursach, w których nigdy nie braliśmy udziału. Pojawiają się w nich również informacje o usługach wróżbitów, którzy widzą w naszym otoczeniu czyhające niebezpieczeństwo.

Każda informacja reklamująca jakąś usługę, jeśli wcześniej nie wyraziliśmy zgody na jej otrzymanie, może zostać śmiało zaliczona do SPAM-u. Popularną formą rozsyłania zbędnych wiadomości (czynność potocznie nazywana spamowaniem) jest także dostarczanie ich za pomocą internetowych komunikatorów. Możemy wśród nich znaleźć takie programy jak Gadu-Gadu czy ICQ.

SPAM przesyłany pocztą tradycyjną nie jest zbyt popularny, przede wszystkim ze względu na koszt jego wysyłki.

specjalistyczne chwytaki do płyt chwytaki do płyt warstwowych polecamy chwytaki do płyt wlepy na zamówienie https://booklet.pl/oferta Naklejki i etykiety samoprzylepne na zamówienie z własnym nadrukiem, z